Ordinační hodiny:
Po–Pá 8.00–15.00

Akutní případy: 734 473 730 (funguje po 16.00 a o víkendech)

Dalekozrakost

Máte problémy přečíst nebo zaostřit na předměty ve své blízkosti? Dalekozrakost je refrakční vada, kdy se rovnoběžné paprsky přicházející k oku po průchodu čočkou sbíhají za sítnicí a vidění na blízko je proto 

rozostřené. Při nízkém stupni této refrakční poruchy dokáže mladé oko vlastní akomodací neostré vidění korigovat. Tuto schopnost ale s věkem postupně ztrácí.

 

Příznaky dalekozrakosti

Zhoršilo se vám vidění na blízko, ale i na dálku.

Často trpíte bolestí a pálením očí nebo záněty okrajů víček.

Vaše oči slzí a jsou zarudlé.

Máte časté bolesti hlavy.

 

Jak se léčí dalekozrakost?

Laserová korekce zraku se hodí pro odstranění krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. Pro operaci se můžete rozhodnout kdykoliv v průběhu svého života. Obecně pro ni nejsou žádná omezení. Během zákroku pomocí excimerového laseru odebereme ze středu rohovky přesnou tenkou vrstvu tkáně, abychom natrvalo upravili její tvar a tím zkorigovali danou oční vadu.

Přečtěte si více o laserové korekci zraku

Úpravu refrakční vady (krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu) je možné provést operací, kdy vložíme umělou nitrooční čočku do oka. U mladších pacientů se zachovanou akomodací ideálně volíme takové řešení, kdy vložíme umělou čočku a ponecháme vlastní čočku (implantace tzv. fakické čočky). U pacientů s vetchozrakostí (zhoršená akomodace, tzv. presbyopie), kteří chtějí vidět bez brýlí na různé vzdálenosti, považujeme za nejlepší metodu výměnu přirozené čočky za čočku umělou.

Přečtěte si více o nitroocni operaci

Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a vetchozrakost lze řešit nošením brýlové korekce nebo měkkých kontaktních čoček.

 


Trápí vás popsaná oční vada?

Objednejte se na konzultaci

 

Oční laserové centrum
a mikrochirurgie oka

Ordinační hodiny:
Po–Pá 8.00–15.00
Ambulance Plzeň
+420 377 539 125
Ambulance Cheb
+420 739 433 734

© 2024 OFTA s.r.o.     Vytvořeno v Beneš & Michl