Ordinační hodiny:
Po–Pá 8.00–15.00

Akutní případy: 734 473 730 (funguje po 16.00 a o víkendech)

Zákroky a služby

 

Laserová korekce zraku

Laserové zákroky umožňují rychlé odstranění běžných očních dioptrických vad, tj. krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. Při zákroku pomocí excimerového laseru odebereme z centra rohovky přesnou tenkou vrstvu tkáně, aby došlo k trvalé změně jejího tvaru a úpravě přítomné oční vady. Preferujeme bezpečné povrchové metody LASEK a PRK. Používáme nejmodernější excimerové lasery od renomovaných výrobců.

Přečtěte si více o laserové korekci zraku

 

 

Nitrooční čočky

Úpravu refrakční vady (krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu) je možné provést operací, kdy vložíme umělou nitrooční čočku do oka. U mladších pacientů se zachovanou akomodací ideálně volíme takové řešení, kdy vložíme umělou čočku a ponecháme vlastní čočku (implantace tzv. fakické čočky). U pacientů s vetchozrakostí (zhoršená akomodace, tzv. presbyopie), kteří chtějí vidět bez brýlí na různé vzdálenosti, považujeme za nejlepší metodu výměnu přirozené čočky za čočku umělou.

Přečtěte si více o nitroočních čočkách

 

 

Léčba šedého zákalu

Šedý zákal (katarakta) znamená zkalení nitrooční čočky a vyskytuje se zejména u starších pacientů. Obvykle se projevuje zamlženým viděním do dálky a do blízka, citlivostí na oslnění, narůstající krátkozrakostí nebo změnou sytosti barev. Jedinou možností léčby je operace, kdy zakalenou oční čočku odstraníme a nahradíme ji umělou nitrooční čočkou.

Přečtěte si více o léčbě šedého zákalu

 

 

Operace sítnice

Vitrektomie je mikrochirurgický zákrok, kterým řešíme choroby sítnice a sklivce. Sklivec může být chorobně změněn v důsledku zánětu, úrazů nebo přirozených procesů k věku. Sítnice může být postižena řadou patologických procesů, jako jsou adheze mezi sklivcem a sítnicí, věkem podmíněná makulární degenerace, odchlípení sítnice, membrány na povrchu sítnice nebo defekty v místě nejostřejšího vidění.

Přečtěte si více o operaci sítnice

 

 

Oční poradenství

Využijte služby našeho špičkového centra v případě, kdy vás ošetřující oční lékař pošle na specializované vyšetření.  V naší ambulanci poskytujeme vysoký standard služeb všem svým pacientům. Používáme samostatné vyšetřovací jednotky s počítačovými foroptery a nejmodernější diagnostickou technikou. Objednejte se na vyšetření předem a nebudete muset čekat.

Přečtěte si více o poradenství

 

  

 

Oční laserové centrum
a mikrochirurgie oka

Ordinační hodiny:
Po–Pá 8.00–15.00
Ambulance Plzeň
+420 377 539 125
Ambulance Cheb
+420 739 433 734
Ambulance Ústí nad Labem
+420 605 285 740

© 2022 OFTA s.r.o.     Vytvořeno v Beneš & Michl