Ordinační hodiny:
Po–Pá 8.00–15.00

Akutní případy: 734 473 730 (funguje po 16.00 a o víkendech)

Krátkozrakost

Předměty ve své blízkosti vidíte bez problémů, ale zaostření na vzdálené předměty vám komplikuje každodenní život? Krátkozrakost je refrakční vada, při které se paprsky přicházející do oka sbíhají před sítnicí, a to vede k  

neostrému vidění na dálku. S touto vadou se u nás potýká asi ¼–⅓ naší populace a její výskyt stále narůstá. Výskyt krátkozrakosti v populaci je variabilní v závislosti na věku, etniku a lokalitě.

 

Příznaky krátkozrakosti

Vzdálené předměty vidíte zamlženě. Často si pomáháte mhouřením očí.

Na blízko vidíte ostře a jasně.

Míváte bolesti hlavy.

 

Jak se léčí krátkozrakost?

Laserová korekce zraku se hodí pro odstranění krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. Pro operaci se můžete rozhodnout kdykoliv v průběhu svého života. Obecně pro ni nejsou žádná omezení. Během zákroku pomocí excimerového laseru odebereme ze středu rohovky přesnou tenkou vrstvu tkáně, abychom natrvalo upravili její tvar a tím zkorigovali danou oční vadu.

Přečtěte si více o laserové korekci zraku

Úpravu refrakční vady (krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu) je možné provést operací, kdy vložíme umělou nitrooční čočku do oka. U mladších pacientů se zachovanou akomodací ideálně volíme takové řešení, kdy vložíme umělou čočku a ponecháme vlastní čočku (implantace tzv. fakické čočky). U pacientů s vetchozrakostí (zhoršená akomodace, tzv. presbyopie), kteří chtějí vidět bez brýlí na různé vzdálenosti, považujeme za nejlepší metodu výměnu přirozené čočky za čočku umělou.

Přečtěte si více o nitroocni operaci

Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a vetchozrakost lze řešit nošením brýlové korekce nebo měkkých kontaktních čoček.

 


Trápí vás popsaná oční vada?

Objednejte se na konzultaci

 

Oční laserové centrum
a mikrochirurgie oka

Ordinační hodiny:
Po–Pá 8.00–15.00
Ambulance Plzeň
+420 377 539 125
Ambulance Cheb
+420 739 433 734
Ambulance Ústí nad Labem
+420 605 285 740

© 2022 OFTA s.r.o.     Vytvořeno v Beneš & Michl